Novinky 2010

 


Ako každý rok prinášame zbierku vianočných a novoročných prianí od našich priateľov ..


Tak a je tu .. pani zima so všetkými svojimi krásami .. naše salašnícke zlatíčka sa bielej perine samozrejme potešili.. Ich divoké hrátky v snehu Vám prinášame vo foto galérii. 
Prajeme príjemnú zábavu .

Pár foto zo záhrady.. 
a pár z fakt zasnežených rematských kopcov.. 


Dni ubiehajú a babie leto nie a nie odísť ..
ale nevadí, všetci si užívame zvyšky lístia v tráve a nádherné farby jesene. 
Naši salašníci majú pohodu nielen v lístí ... 

Nakoľko nás začína hnevať naša zrkadlovka, 
natočili sme aspoň pár krátkych video-sekvencií .. 


Ani sme sa nenazdali a máme tu studenný jesenný čas .. 
salašníkom chlad vôbec nevadí .. práve naopak :) 


Nezabudli sme na pár záberov .. 


Prišiel k nám na jeseň 2004, bol roztomilý a sladký .. dodnes takým je. 
Náš prvý berňáčik - náš Dago ♥
Počas svojho doterajšieho života u nás odprevadil za dúhový most svojho priateľa a vychovávateľa leonbergra - Lea, zažil čaro a ruch výstavného kruhu, či radosť zo spoločných výletov a prechádzok s nami. Neskôr k nemu pribudla salašníčka Bernadetta, ktorá je dodnes jeho platonickou láskou. Spoločne vychovávajú jej dve deti z A vrhu .. Dago rieši ich pubertálne ruvačky a stále aj ako 6-ročný má na starosti poriadok v svorke. 

Buď s nami dlho miláčik náš bernský, kiežby ešte raz 6 rokov! 
Všetko najlepšie!!


Ako už každý rok, aj tento sa na Remate stretli milovníci bernských salašníkov na tradičnom výcvikovom tábore. Aj keď u nás spôsobil malý problém s dopravou páničkov odchod na celý týždeň kôli práci, predsa len sa nám podarilo nejako veci zorganizovať a zúčastniť sa výcvikových aktivít, ako aj príjemných spoločných posedení. Striedavo som vodila moje dva mladé psy, raz dokonca naraz s ich mamou na výcvik. Boli všetci zlatí a poslušní. Môžem skonštatovať, že akonáhle náš doma ostrieľaný Amazing dostal vyhubované od suky na tábore za jeho záujem, z ostrieľanca sa stal dokonalý džentlmen, ktorý sa akémukoľvek problému vždy radšej vyhol. Naopak, doma uťapnutá Lulu sa na tábore prejavovala ako ostrieľaná bojovníčka, ktorá si strážila raz papek-aportík, raz svoju vzácnu prdel a hlasite to veru dávala najavo.
.. pár záberov z prezentácie táborníkov pre postihnuté deti.. 

.. a ešte pár rôznych momentiek .. 


Rok ubehne ako voda .. zvlášť vtedy, keď do Vašej rodiny pribudne niekto milý, niekto koho máte veľmi radi. Tak to bolo aj u nás. Presne pred rokom do našej rodiny pribudli dve malé, veselé a roztomilé šteniatka, deti našej Bernadetty. .. :) Čo našim ročným oslávencom popriať? Snáď len toľko, nech ich veselé berňácke očká dlho šibalsky žiaria a ich vylomeniny nech naďalej obveseľujú celú našu rodinu ♥


 


Dnes je to 4 roky, čo sa v CHS Valašské slunce narodilo šesť malých berňáčikov. Práve tam sa narodila moja prvá sučka v chove, moje dievčatko - moja milovaná Bettka. 
Za štyri roky spoločného života sme prežili chvíle krásne i chvíle ťažké,
dokázala nám, že keď chce, dokáže vybojovať prvenstvá a s tým spojené tituly vo výstavnom kruhu .. Pre mňa však zostáva hlavne tým mojim milým Valašským sluníčkom, ktoré má tú jedinečnú moc vyčariť na mojej tvári úsmev.♥  

Dala nám dve nádherné deti, o ktoré sa s úžasným materinským citom stará dodnes.. 
/.. aj keď občas neviem kto je väčší puberťák, či mama Bettka, alebo jej dve roztomilé už takmer ročné decká :) / Je to jednoducho naše zlatíčko ♥♥ 

Buď s nami dlho miláčik náš bernský 
a zostaň stále taká veselá a usmiata ako je to dnes.. Všetko najlepšie!!

Senec je výstava, ktorú sme si veľmi obľúbili. 
Tento rok sme cestovali v období veľkých daždov, záplavy na Slovensku boli takmer v každej lokalite. Preto sme mali tak trochu strach ako celá výstava nakoniec dopadne. 
Bolo to snáď dané zhora, ale celý čas výstavy nepršalo, poobede dokonca vykuklo slniečko. 
Atmosféra na výstave bola veľmi pekná, panička s Bettkou sa snažili (aj keď naša Beta nám dáva stále viac najavo, že výstavný kruh už fakt nemusí.. a behať už tobôž). 

Snaha nevyšla nazmar a baby remaťácke - Bettka aj handlerka Ika dostali posledný nevyhnutný V1 CAC aby Bernadettka splnila podmienky pre priznanie titulu 
Šampión Slovenska. 


Je to naše šikovné psie dievča, tešíme sa, že sa môže pýšiť nielen titulom 
Šampión krásy mladých Slovenska ale zaslúžene aj Šampión Slovenska. 

 
GRATULUJEME MILÁ NAŚA - šampiónka:). 
 


Koniec mája patrí už tradične klubovým výstavám Slovenského klubu ŠSP.
Cestovalo s nami celé naše berňácke kvarteto, pretože sme si spravili trojdňový výlet v krásnom prostredí Malej Fatry v autocampingu Varín, kde sa výstava konala. 
Všetci sme si oddýchli a voľno v spoločnosti priateľov užili. 

.. no a to čo nesmieme zabudnúť je úspech paničky - handlerky a jej Bernadettky, 
ktoré sa odhodlali skúsiť spoločné vystavovanie. Toto sa im osvedčilo a za pedantného posúdenia rozhodkyne MUDr. Zity Lukáčovej získali ocenenieVýborná 3. 

 

Už tradične máme máj plne obsadený účasťou na rôznych výstavách .. 
ani tento rok nebol výnimkou ... 
začali sme prvý májový týždeň na NVP v Banskej Bystrici 
s oboma bernskými babami, kde sa nám darilo nasledovne: Bettka V3, Ave Luna VN2
V nedeľu 16.5. sme vyrazili na MVP do Bratislavy
s Bernaddetou, ktorá obstála a získala V2 RCAC
 
 
 
.. V rematskom údolí sa v dňoch pred Veľkonočnými sviatkami zišla partia milovníkov bernských salašníkov, aby si vychutnali predĺžený víkend trošku iným spôsobom ako je upratovanie,
pečenie a umývanie okien pred sviatkami. Podujatie bolo vydarené,
počasie krásne, niektorí mali podozrenie, že sú v tom tak trošku čary.. :)
.. možno boli možno nie.. dôležité je, že sme sa všetci cítili dobre a oddýchli si .. 

Môžete si prečítať aj príspevok v blogu 
:) 

 
 

Na nebesiach je miesto, ktorému sa hovorí Dúhový most.

Keď zomrie zviera, odchádza za tento Dúhový most. Pre našich milých kamarátov sú tam lúky a kopce kde môžu behať a spoločne sa hrať. Je tam veľa jedla, vody, slnečného svitu a naši priatelia sú v teple a pohodlí. Všetky choré a staré zvieratá sú opäť zdravé a plné síl - tak ako si ich pamätáme z našich snov a minulosti. Zvieratá sú šťastné a spokojné, až na jednu maličkosť: všetkým chýba niekto výnimočný, niekto, koho opustili. Hrajú a behajú spolu, ale príde deň, keď sa jedno len tak zastaví a zahľadí do diaľky. Jeho jasné oči pátravo pozorujú, netrpezlivé telo sa začína chvieť. Náhle vybehne zo skupinky zvierat, letí cez zelené lúky rýchlejšie a rýchlejšie. 

Až sa nakoniec ty a tvoj kamarát stretnete v obrovskej radosti. Dážď šťastných božtekov pokrýva tvoju tvár, tvoje ruky opäť hladkajú milovanú hlavičku, znova hľadíš do tých prenádherných dôverčivých očí, ktoré nadlho zmizli z tvojho života, ale nikdy nie z tvojho srdca. 
A cez Dúhový most pôjdete spolu a nikdy sa už nerozdelíte.


Naša spomienka patrí LEOVI .. leonbergrovi ktorý zostáva v našich srdciach.. 
už štvrtý rok pobýva za dúhovým mostom ak je táto legenda pravdivá...
Stále na nášho psíka s láskou spomíname...