B vrh

narodený 3.4.2011

RODOKMEŇ
pregnancy/brezivosť

 progeny/potomstvo

Bernadetta VALAŠSKÉ SLUNCE
JCH SK
nar. 6.8.2006, 61cm, 46 kg
HD A/A ED 0/0
webová stránka / website
VIP Maco z Gemerskej Polomy
nar. 29.12.2008, 67 cm
HD: A/A ED: 0/0

Spojenie Bernadetty a Vip Maca vzniklo vďaka ochote a snahe viacerých milých ľudí .. Poďakovať chcem manželom Wagnerovým majiteľom krycieho psa a jeho chovateľke Terézii Gargušovej.
Pred krytím som sledovala hladinu progesteronu odbermi, cytológiou a v konečnom dôsledku správanie Betty k nášmu psovi Dagovi. V nedeľu - 30.1. Dago začal o Bettku prejavovať záujem, avšak tá po ňom vrčala. Zvažovala som, či vyraziť alebo nie.. išli sme a bolo to rozhodnutie v pravý čas. Je zvláštne ako Betta zmenila svoj postoj k neznámemu psovi .. – takmer vyvalila plot keď Maca uvidela :). No a potom naša milá dámička zaučila mladého Maca ako to chodí a na čo vlastne prišla (bolo to mackove prvé krytie).. Obaja boli veľmi šikovní, tak pri prvom krytí ako aj pri prekrytí. Istotne však budeme aj my, aj majitelia Maca dlho spomínať ako sme kľačali v snehu s omrznutými ušami a držali pod kríčkom naše milé psíky pri spojení ..A prečo práve tento pes? VIP Maco je mladý pes,len nedávno zbonitovaný .. je to pes až do piatej generácie rodokmeňa nepríbuzný Bettke a veľmi podobný v type. Výhodnotenia rtg jeho predkov sú výborné. Priemerný vek v Macovom rodokmeni je 9 rokov 9 mesiacov. Keď sa začítate do generácií jeho predkov, nájdete mnohé psy, ktoré žili viac ako 12 rokov, dokonca i 14 a 17 roční berňáci.

Snáď nám budú hviezdy naklonené a šteniatka Bettky a Maca zdedia do vienka možno zdravie a dlhovekosť predkov a možno tiež krásu a úžasné povahy oboch rodičov.