Amazing Bernesse di Remata

Narodil som sa 12.8.2009 v CHS Bernesse di Remata. 
Pôvodne som v rodnej chovateľskej stanici zostať nemal, ale domáci zistili, že bez takého pána Úžasného ako som ja jednoducho existovať nemôžu. :) Vybrať rodinu pre Amazinga - pre pána Úžasného .. to bolo ťažké ..Áno záujemci boli .. ale nik nebol pre mňa dostatočne dobrý pre môjho milovaného úžasnáka.. Preplakala som celé večery, keď som dohadovala rande s nádejnými majiteľmi. Na to sa už nemohol pozerať môj muž. Vyslovil vtedy vetu, za ktorú ho neskutočne milujem... " .. Amazinga nikam nedám prestaň už rumádzgať, .. bude to môj pes a hotovo ...!" .. neboj nejako to zvládneme... .. A tak som skončila s oplakávaním, že môj najúžasnejší malý bernský pes z domu odíde, pretože ZOSTÁVA ..áno zostal so mnou, s Lunou.. s mamou .. Dagom.. s celou našou rodinou .. 
rodokmeň
Otec
Meno: 
CH Zatopeck DOREMIS
SPKP 2996/09
Chovnosť: chovný 
Nar 04.01.2007,HD A,ED 0,OCD 0
Bon. kód: 435 A 55A0 Povahová skúška: Výborný - 14 bodov   

Matka
Meno:
Bernadetta VALAŠSKÉ SLUNCE
SPKP 2994/09
Chovnosť: chovná 
Nar.: 06.08.2006, HD A ED 0
Bon. kód: 535 AVZ 55A0 Povahová skúška: Výborná - 14 bodov

Amkova chuť k životu naplno bola neskutočná, dokázal bezproblémov preskočiť plot alebo pobiť sa s kamošom Dagom aj napriek tomu bol neskutočne poslušný. Na prácu a výcvik bol ako stvorený - žiaden figurant pred ním nebol v bezpečí. Amo miloval život s rodinou, bol to pes ktorý podhadzoval Váš lakeť a robil na Vás oči tak dlho až ste ho hladili do úmoru. Vo svorke mal svoje jasné miesto, starého priateľa Daga rešpektoval ako alfa samca. Všetky psie tábory a výlety s nami absolvoval, miloval prechádzky aj vysokohorské túry. 
 
Bol to najlepší priateľ nášho syna Jakuba. Bol... píše sa mi to tak ťažko a tvár mi zase zalievajú slzy ... 
Amko odišiel do psieho neba 18.8.2014 krátko po svojich piatich narodeninách, kedy sme ukončili jeho trápenie so zlyhávajúcimi obličkami. Bojovali sme o jeho život statočne, ležal s napojenou infúzkou v našej obývačke spoločne s malou Cool Lady, ktorej sme zachraňovali život v tom istom období pri invaginácii čreva. Bolo to ťažké, bojovali sme o dvoch zostal len jeden.. Lady sme vďaka výbornému veterinárovi Elemu Kálmanovi zachránili, ale Amkovi už pomôcť nebolo možné. Možno práve preto mi občas moja malá Lady pripomína temperamentom Amazinga, kiežby jeho povaha bola tým čo sa do Lady prevtelilo v tých ťažkých dňoch. 
Neviem či sa niekedy s odchodom nášho psa dokážeme úplne vysporiadať, pretože každý jeden má pevné miesto v našich srdciach a odchod tak veľmi bolí. 
Nikdy nikdy nikdy na Teba nezabudneme milovaný AMO ♥♥♥!
Amazing  navždy zostaneš s nami!